Нові апарати у відділенні функціональної діагностики

З грудня 2016 року у відділенні функціональної діагностики ЛОКДЦ запрацювало 3 найсучасніших апарати для обстеження серцево-судинної системи:

  1. Система моніторування ЕКГ по Холтеру „Вее”. Країна виробник – Україна.
  2. Професійний добовий монітор АТ та ЧСС (Холтер АТ) ВАТ 41-2. Країна виробник – Україна.
  3. Комплекс діагностичний „Cardio” (Пристрій знімання реограм). Країна виробник – Україна.

1. Система добового моніторування ЕКГ по Холеру забезпечує реєстрацію, аналіз та зберігання даних ЕКГ. Мініатюрний, легкий та зручний. Вага всього 40 г. Дає можливість робити санітарно-гігієнічні перерви при використанні системи. Проводить запис ЕКГ до 36 годин. Укомплектований 5-ти провідним кабелем для запису 3/7/12 каналів ЕКГ.

Програмне забезпечення включає визначення та аналіз серцевого ритму, порушень ритму та провідності, варіабельності серцевого ритму, визначення кардіостимулятора, аналіз змін сегменту ST, інтервалів та комплексів ЕКГ. Є єдиним методом для діагностики транзиторних порушень. Призначений для застосування як в стаціонарних, так і в амбулаторних умовах. При необхідності можливе підключення апарата на дому.

2. Холтер АТ є діючим за осцилометричним методом автоматичним апаратом для разових вимірювань та добового моніторування АТ та ЧСС. За допомогою попередньо визначеної програми вимірювач протягом 24-72 годин визначає систолічний та діастолічний АТ та ЧСС. Результати зберігаються в пам’яті апарату необмежений час. Аналіз цих даних на персональному комп’ютері дозволяє визначити стан серцево-судинної системи пацієнта та виявити, при її наявності, артеріальну гіпертензію. Використання вимірювача забезпечує контроль лікування пацієнта та дозволяє лікарю своєчасно вносити зміни в медикаментозну терапію. Даний апарат можливо використовувати для добового моніторування АТ та ЧСС в клінічних умовах медичних установ, а також в домашніх та робочих умовах пацієнта. При необхідності можливе підключення апарата на дому.

3. У комп’ютерній програмі електрокардіо-реографічного комплексу “CARDIO-REO” враховано попередній досвід з автоматичної діагностики реограм з розрахунком основних параметрів за методикою „Реоенцефалографія”. Дослідження стану артеріального та венозного русла головного мозку у фронто-мастодіальній (відображає кровонаповнення переважно в каротидному басейні) та мастоідо-окціпітальній (у вертебро-базілярному басейні головного мозку) областях. Особливістю комплексу є можливість проведення функціональних проб з розрахунком основних параметрів та порівняльним аналізом.

Відзняті результати зберігаються в базі даних і легко можуть бути використані для порівняльної оцінки. Якість та надійність апаратури гарантує стійкий запис сигналу. Це єдиний вітчизняний реограф, де обидва канали працюють на одній частоті, що відповідає однаковим умовам зняття реограм з обох сторін.