Відділення функціональної діагностики

УВАГА! Нові види обстежень

Відділення функціональної діагностики – це багатопрофільний підрозділ діагностичного центру, забезпечений сучасною, високо-інформативною медичною апаратурою. Відділення має в своєму розпорядженні кабінети для обстеження серцево-судинної системи, органів дихання, нервової системи, магістральних і периферійних судин.
Відділення проводить спеціалізовану діагностичну допомогу населенню області у напрямках:

  • кардіологія та кардіохірургія
  • неврологія та психіатрія
  • пульмонологія та профпатологія
  • судинна хірургія.

У відділенні ФД ЛОКДЦ працює 20 лікарів з вищою кваліфікаційною категорією. Лікарі відділення є кураторами медичних закладів області.

Для запису на обстеження необхідно мати скерування лікуючого лікаря та узгодити час та дату обстеження з реєстратурою ЛОКДЦ.

 

ПЕРЕЛІК ОБСТЕЖЕНЬ,
що проводяться у відділенні функціональної діагностики ЛОКДЦ
коди обстежень

Електронейроміографія (ЕНМГ )  – це метод, який ґрунтується на реєстрації й аналізі біоелектричних потенціалів м’язів і нервів. Функція м’язів та нервів пов’язана з генерацією імпульсів, які можна визначити за допомогою спеціального апарату (електронейроміографа).

Проведення ЕНМГ відіграє вирішальну роль у діагностиці захворювань периферичної нервової системи, зокрема при ураженнях корінців (радикулопатіях), нервів (неврити, невропатії тощо), а також м’язів (міопатії).

Достовірне встановлення порушення функції нерва неможливе без проведення ЕНМГ, що може визначити не лише ступінь ураження, але й місце пошкодження та дати інформацію стосовно прогнозу відновлення нервового стовбура. На сьогоднішній день цей метод широко застосовується у неврології та нейрохірургії.

Підготовка до обстеження: обстежувані ділянки мають бути ретельно очищені. Перед самим обстеженням шкіра обстежуваних ділянок повинна бути теплою, оскільки це може вплинути на інтерпретацію результатів.

За 3 години до обстеження варто уникати вживання напоїв з кофеїном, таких як кава, чай або енергетики, а також куріння.

Перед проведенням ЕНМГ лікарю необхідно повідомити, якщо Ви приймаєте препарати, які впливають на нервову систему, зокрема міорелаксанти або антихолінестеразні препарати. При обстеженні з приводу міастенії рекомендується припинити або, якщо це неможливо, значно обмежити прийом цих препаратів, щоб отримати достовірні результати.

Протипокази до обстеження:

  • гнійникові пошкодження шкіри;
  • психічні захворювання;
  • ватітність.

Електрокардіографія – це ефективний метод апаратної діагностики кардіологічних захворювань за допомогою реєстрації електричного поля, що утворюється під час роботи серця. Електрокардіографія являє собою відносно недорогий, але цінний метод електрофізіологічної інструментальної діагностики в кардіології.

Підготовка до обстеження: необхідно мати при собі амбулаторну (стаціонарну) картку, результати попередніх ЕКГ, чистий рушник.

ЕКГ з навантажувальним тестом (велоергометрія) – це метод, при якому лікар робить запис електрокардіограми пацієнта при фізичному навантаженні. Під час дослідження пацієнту пропонують рухатися по доріжці, що біжить (тредмилу) або крутити педалі велосипеда (велоергометра). Отримані результати допомагають оцінити стан серцево-судинної системи. Найчастіше метод використовується для діагностики ішемічної хвороби серця.

Підготовка до обстеження: За півтори години до обстеження пацієнту бажано відмовитися від прийому їжі. За погодженням з лікуючим лікарем, скасовуються і деякі медикаментозні препарати. Необхідно мати при собі амбулаторну (стаціонарну) картку, результати попередніх обстежень, електрокардіограму, чистий рушник.

Спірометрія – метод визначення, який обсяг повітря і з якою швидкістю може вдихнути і видихнути людина, іншими словами – це спосіб оцінки дихальної функції. Даний метод обстеження важливий людям, що страждають утрудненим диханням (задишкою), тому що він дозволяє побачити, чи є причиною задишки обмежена можливість наших легень розтягуватися і вдихати потрібну кількість повітря, або проблема знаходиться на рівні дихальних шляхів, тобто щось перешкоджає вдиху або видиху. Нормальні показники спірометрії при наявності задишки можуть послужити причиною більш детального вивчення серця як можливої ​​першопричини утрудненого дихання.

Спеціальної підготовки обстеження не потребує.

Електроенцефалографія (ЕЕГ ) – методика дослідження функціональної активності головного мозку шляхом реєстрації його електричних потенціалів. У ході дослідження виявляються ділянки ураження головного мозку, електрична активність кори головного мозку, судомна готовність і т.п.

Ніякої спеціальної підготовки до дослідження не потрібно, абсолютно безболісна і не має протипоказів.

Ехокардіографія – це метод ультразвукової діагностики, направлений на дослідження морфологічних і функціональних змін серця і його клапанного апарату. Заснований на уловлюванні відбитих від структур серця ультразвукових сигналів.

Підготовка до обстеження: необхідно мати при собі амбулаторну (стаціонарну) картку, результати попередніх обстежень, електрокардіограму, чистий рушник.

Ехоенцефалографія (Синоніми: ультразвукова енцефалографія, нейросонографія) – метод дослідження головного мозку за допомогою ультразвуку. М’які тканини голови, кістки черепа, тканина головного мозку мають різний акустичний опір і різною мірою відображають ультразвук, що і використовується в діагностичних цілях. Ехоенцефалографія дозволяє виявляти об’ємні ураження мозку (пухлини, гематоми, абсцеси, чужорідні тіла та ін), гідроцефалію, внутрішньчерепну гіпертензію, набряк мозку. Метод не має протипоказів і може бути застосований у всіх випадках, коли можна забезпечити щільне дотикання ультразвукового датчика (зонда) до шкіри голови.

Спеціальної підготовки обстеження не потребує.

Ультразвукова діагностика судин вважається доступним та дієвим способом вивчити та оцінити стан судин, що забезпечують кровопостачання в головний мозок, верхні та нижні кінцівки. УЗД судин  є найпростішим і недорогим, а разом з тим інформативним і безболісним методом дослідження. Він  допомагає встановити причину деяких скарг, а лікарю – призначити  правильне лікування.

Підготовка до обстеження: Вивчення судинного русла голови та шиї вимагає виключення з раціону таких продуктів за добу до процедури:

– чай

– кава

– алкоголь

– напої – енергетики, що містять гуарану.

Крім цього, в день дослідження судин не потрібно палити, так як в цьому випадку картина буде значно спотворена.

Про те, чи потрібно скасовувати судинні і серцеві препарати і за яку кількість часу до дослідження це потрібно зробити, вирішує невропатолог або терапевт. Тільки ці лікарі можуть оцінити, чи не викличе скасування таких ліків погіршення стану.

Потрібно буде також зняти всі прикраси з шиї і голови, одягнути чистий одяг і мати при собі рушник.

Холтер-моніторинг – це метод, що дозволяє оцінити серцеву діяльність пацієнта в умовах дотримання звичного способу життя. За результатами обстеження лікар-кардіолог може спостерігати за реакцію серця на фізичне та емоційне навантаження, визначити можливу ішемію міокарда за станом серця під час сну і впродовж доби. Також метод дозволяє встановити причину непритомності та переднепритомних станів. Дослідження проводиться в амбулаторному режимі, тому пацієнт може вільно займатися своїми буденними справами. Методика є високоінформативною і абсолютно безпечною для пацієнта.

Підготовка до обстеження: необхідно мати при собі амбулаторну (стаціонарну) картку з консультацією лікуючого лікаря.  результати попередніх обстежень, електрокардіограму, чистий рушник.

Реоенцефалографія(РЕГ) – це метод  дослідження церебральної гемодинаміки, що дає можливість отримати об‘єктивну інформацію про тонус, еластичність стінки і реактивність судин мозку. Обстеження оцінює  периферичний судинний опір, величину пульсового кровонаповнення судинного русла на рівні магістральних судин (артерій розподілу), дрібних артерій і мікроциркуляторного русла (артерій опору).

Докладний аналіз РЕГ має діагностичне значення та допомагає у виборі диференційованої терапії при судинних, травматологічних та інших ураженнях мозку.

Підготовка до обстеження:

– перед дослiдженням вiдмiняються лiки, якi впливають на тонус судин ( з урахуванням довготривалості дії препаратів);

– виключити паління, вживання кави та чаю перед обстеженням.