6-го березня – всесвітній день боротьби з глаукомою

З 2008 року, з ініціативи Всесвітньої Глаукомної Асоціації та Всесвітньої Асоціації пацієнтів, хворих на глаукому, 6 березня відзначається Всесвітній день боротьби з глаукомою, метою якого є залучення громадськості до вирішення проблем профілактики та лікування цієї недуги, до проходження регулярних обстежень з метою раннього виявлення захворювання та надання своєчасної медичної допомоги.

Глаукома-хронічне прогресуюче захворювання, яке характеризується поступовою необоротною загибеллю нервових клітин ока. Може перебігати з підвищенням внутрішньоочного тиску  (частіше) або без нього.

Чи можливо розпізнати хворобу самостійно?

На жаль, на ранніх стадіях це практично неможливо. При підвищенні очного тиску вдвічі від норми може бути легке затуманення зору, незначне почервоніння ока та дискомфорт. Якщо тиск невисокий, Ви його не відчуєте.

Гострота зору теж втрачається не відразу. Якщо зір знижений за рахунок глаукоми, це означає, що хвороба у Вас існує, скоріш за все, вже не перший рік.

Хто в групі ризику ?

Родичі першої лінії осіб, які мають глаукому, особливо яким більше 40 років, короткозорі, особи з травмами очей в минулому, особи віком від 70 років. Якщо Ви нехтуєте періодичними профілактичними оглядами, скоріш за все Ви теж в групі ризику L

Коли треба вимірювати внутрішньоочний тиск ?

Після 40 років – кожні 2 роки, після 45 років – щороку. Оскільки тиск не завжди відображає наявність глаукоми, повний огляд лікарем-офтальмологом є обов’язковий.

Як лікувати ?

Якщо діагноз глаукоми встановлено, для кожного пацієнта підбирається індивідуальне лікування та кількість візитів для спостереження на рік. Якщо Вам призначені очні краплі від глаукоми, це означає, що їх прийдеться капати постійно, пожиттєво, і відмінити чи замінити їх на інші має право тільки офтальмолог !!! Слід також пам’ятати, що ціль лікування- сповільнити подальше прогресування хвороби, контролювати її перебіг, а не усунути її повністю, оскільки це неможливо.

Більш детальну інформацію Ви зможете отримати, записавшись на прийом до нашого лікаря-офтальмолога !!!

Залишити коментар

Ви можете використовувати такі HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>