Всесвітній день боротьби з глаукомою

Глаукома – захворювання, що призводить до прогресуючої загибелі нервових волокон зорового нерва, має різну швидкість прогресування, перебігає з підвищенням внутрішньоочного тиску (частіше) або без нього.

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з глаукомою, який припадає на 6 березня, хочемо розповісти Вам декілька фактів про цю хворобу:

  • Як правило, підвищений внутрішньоочний тиск ніяк не дає про себе знати. При підвищенні його вдвічі від норми може бути легке затуманювання зору, помірне хронічне почервоніння ока, часом такі пацієнти скаржаться на легкий дискомфорт та сльозотечу.
  • Зниження зору внаслідок глаукоми –це ознака того, що хвороба вже встигла розвинутись та більша частина нервових волокон загинула.
  • Тільки після ретельного обстеження лікарем-офтальмологом, під час якого крім перевірки зору обов язково має бути оглянутий передній відрізок ока, очне дно, виміряний внутрішньоочний тиск, може бути діагностовано цю хворобу або запідозрено її наявність. За відсутності необхідного діагностичного обладнання глаукому можна легко пропустити.
  • Частота захворюваності на глаукому істотно збільшується з віком. Як правило, вперше ми пропонуємо виміряти очний тиск всім після 40-45 років; за наявності в минулому травми ока або якщо в близьких родичів є дане захворювання, бажано пройти дану процедуру ще раніше. У осіб старше 60 років глаукома зустрічається в шість разів частіше.
  • На сьогоднішній день немає жодної методики, яка б могла вилікувати глаукому повністю і, тим більше, відновити зір, втрачений внаслідок глаукоми. Головна задача лікаря при цій проблемі-значно сповільнити прогресування хвороби і якомога довше зберегти той зір, який був у пацієнта на момент зверення.
  • Якщо Вам призначені краплі для контролю за очним тиском, закапувати їх треба постійно, пожиттєво, в призначений лікарем час, вчасно приходити на контрольні огляди та проходити обстеження поля зору (тільки статична автоматизована периметрія).

Більш детальну інформацію Ви зможете отримати, записавшись на прийом до нашого лікаря-офтальмолога !!!

Бажаємо Вам здоров я та довгих років, впродовж яких Ваш зір даруватиме Вам радість бачити цей неймовірний світ в усіх його барвах і красі !!!

Залишити коментар

Ви можете використовувати такі HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>