Всесвітній день імунітету

Щорічно 1 березня, починаючи з 2002 року,  за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) відзначається «Всесвітній день імунітету». Слово «імунітет» походить від латинського “immunitas”, яке означає «звільнення».

Імунітет являє собою захисну реакцію організму, його здатність протистояти дії пошкоджуючих агентів. Саме завдяки наявності імунітету організм справляється з захворюванням і одужує.

Імунітет здатний розпізнавати й блокувати будь-який чужорідний фактор у нашому організмі. Мати міцний імунітет є важливо. Знижена функція імунної системи може бути  як набутою, так і  вродженою. Пацієнти з вродженими імунодефіцитами (первинними) потребують постійної замісної терапії та моніторного спостереження за станом їхнього здоров’я.  До причин, що викликають порушення опірності організму, відносяться: погані екологічні умови і радіація; неповноцінне харчування; постійні стреси; недостатність вітамінів та мікроелементів; неконтрольоване застосування антибіотиків; фізичні і розумові психоемоційні перевантаження; хронічні вірусні та бактерійні інфекції, гельмінтози; хронічне недосипання; шкідливі звички; дисбактеріоз; злоякісні пухлини.

На сьогоднішній день в більшості економічно розвинених країн визначено місце клінічної імунології в системі охорони здоров’я.

Імунна система – це система «особливого нагляду», яка забезпечує індивідуальність та цілісність організму шляхом захисту організму від генетично чужорідного впливу внутрішнього і зовнішнього середовища та відрізняти власні структури організму від генетично чужих. Важливо пам`ятати: краще попередити захворювання, ніж потім з ним боротися. Тому не ризикуйте своїм здоров`ям, а при появі таких симптомів як: стійке підвищення температури тіла (37.0-37.3С); хронічне «першіння» в горлі; часті інфекційні захворювання; збільшення лімфатичних вузлів; біль голови; біль в м’язах; хронічна втома; в’ялість; порушення пам’яті; знижена здатність до концентрації уваги; сонливість або безсоння; депресія; часті гноячкові висипання на шкірі, звертайтесь на консультацію до лікаря імунолога, щоб вчасно і коректно усунути небажаний стан та уникнути розвитку можливих ускладнень.

Як повідомила головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з імунології Христина Ліщук-Якимович, згідно даних порівняльного аналізу надання консультативної допомоги штатними та позаштатними фахівцями з імунології у Львівській області у 2016/2017 роках зросла кількість проконсультованих хворих на 19%. Збільшилась частка пацієнтів з імунологічними порушеннями вірусного, алергічного, аутоімунного  та метаболічного генезу.

Коректно підібрати імунотропну терапію імунокомпроментованим особам, пацієнтам резистентним до класичних схем терапії, а також попередити розвиток ускладнень соматичних захворювань дає можливість ретельна робота фахівців лікарів-імунологів.

Дбаймо про свій ІМУНІТЕТ! Будьмо здорові !!!

Залишити коментар

Ви можете використовувати такі HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>