Всесвітній день імунітету

Щорічно 1 березня, починаючи з 2002 року,  за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) відзначається «Всесвітній день імунітету». Згідно даних ВООЗ, на сьогоднішній день більша частина захворювань пов’язана з порушенням коректного функціонування імунної системи. Надмірна імунна відповідь при потраплянні певних генетично чужорідних речовин/алергенів призводить до розвитку алергії, а, навпаки, знижена, до імунодефіцитних станів. Часто знижена функція імунної системи може бути вродженою, що вкладається в поняття вродженого імунодефіциту і потребує постійного моніторного спостереження та лікування. До причин, що викликають порушення опірності організму, відносяться: травми (хімічні, фізичні, психоемоційні), вплив стероїдів, хронічний стрес, гіперінсоляція, неконтрольоване застосування медикаментів, хронічні неліковані інфекції,  злоякісні пухлини. При правильному лікуванні за рахунок потужної компенсаторної функції імунної системи відбувається відновлення її функцій.

На сьогоднішній день в більшості економічно розвинених країн визначено місце клінічної імунології в системі охорони здоров’я. За прогнозами ВООЗ, у XXI столітті алергічні та імунодефіцитні  хвороби за поширеністю вийдуть на одне з перших місць.

Імунна система – це система «коректного нагляду», яка забезпечує індивідуальність та цілісність організму шляхом захисту організму від генетично чужорідного впливу внутрішнього і зовнішнього середовища та відрізняти власні структури організму від генетично чужих. Здійснюється вона за рахунок різних компонентів природженого та набутого імунітету. Імунна система вступає на захист організму поетапно. Першою перешкодою для проникнення «чужака» в організм є фізичні бар’єри (шкіра, слизові оболонки). Порушення роботи імунної системи приводить до пошкодження механізмів регуляції всіх фізіологічних та патологічних процесів, послаблення імунологічного контролю та, врешті, до порушення в роботі всіх органів і систем, включно із алергічними  та аутоімунними хворобами, онкопатологією. Для того, щоб наш організм в повній мірі справлявся з майбутніми хворобами, ми повинні ретельно дбати про свій імунітет.

Важливо пам`ятати просту істину: краще попередити захворювання, ніж потім з ним боротися. Тому не ризикуйте своїм здоров`ям, а при появі таких симптомів як: стійке підвищення температури тіла (37.0-37.3С); хронічне «першіння» в горлі; часті інфекційні захворюваннязбільшення лімфатичних вузлівбіль голови; біль в мязах; хронічна втома; вялість; порушення памятізнижена здатність до концентрації уваги; сонливість або безсоннядепресіячасті гноячкові висипання на шкірі, звертайтесь на консультацію до лікаря імунолога, щоб вчасно і коректно усунути небажаний стан та уникнути розвитку можливих ускладнень.

Згідно даних порівняльного аналізу надання консультативної допомоги позаштатними фахівцями з імунології у м.Львів та Львівській області у 2015/2016 роках, зросла кількість проконсультованих хворих на 16%, зокрема з встановленими вторинними (вірусними, бактерійними, аутоімунними) імунодефіцитними порушеннями.

Бережіть свій імунітет, і ви отримаєте в нагороду здоров’я та відмінний настрій.

Будьмо здорові !!!

 

Позаштатний спеціаліст з імунології,

к.мед.н., доцент кафедри клінічної імунології

та алергології ЛНМУ ім. Д.Галицького,

лікар імунолог-алерголог  ЛОКДЦ                                                                               Ліщук-Якимович Х.О.

 

Консультації лікарів імунологів ЛОКДЦ 13, 14 кабінети

Залишити коментар

Ви можете використовувати такі HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>