ХVI Конгрес Польського товариства гастроентерології

WroclawУ Вроцлаві 25-27 вересня цього року відбувся ХVI Конгрес Польського товариства гастроентерології — наймаcштабніша з регулярних форумів спільноти гастроентерологів братньої країни. Польське товариство гастроентерології існує вже понад 100 років (з 1909 р.) і є третім у світі за часом виникнення. Його конгреси відбуваються раз на два роки, щоразу в іншому університетському місті, і приваблюють увагу лікарів різних спеціальностей – гастроентерологів, хірургів, ендоскопістів, сімейних лікарів, педіатрів, а також спеціалістів, які займаються теоретичними, фундаментальними проблемами фізіології і патології органів травлення. Цього разу у конгресі взяло участь понад 1500 спеціалістів. Серед інших на конгресі була присутня група лікарів-ендоскопістів зі Львова.

Програма Конгресу була надзвичайно насиченою. Він відбувався в особливому місці – конгрес-центрі Вроцлава, що включає знамениту Halu stulecia – Jahrhunderthalle, включену до спадщини ЮНЕСКО – унікальну споруду на більш ніж 8 тис. місць. Торік вона відсвяткувала своїх сто років!

Конгрес-центр дав змогу одночасно проводити секційні засідання одночасно у 6 залах, так що одній особі фізично було неможливо прослухати понад 130 доповідей. Серед лекторів були такі спеціалісти світового рівня як професор Ярослав Регула – керівник клініки гастроентерології Онкологічного центру – інституту ім. Марії Склодовської-Кюрі, чинний державний консультант з гастроентерології, професор Анджей Домбровський з Бялостока – голова Товариства гастроентеології, професор Гражина Ридзевська – керівник клініки CSK MSWiA, віце-президент асоціації, член Європейського панкреатологічного клубу та десятки інших. Основними були секції захворювань стравоходу, шлунка, підшлункової залози, кишківника, гепатології. Окремої уваги зазнали запальні захворювання кишківника (хвороба Крона і виразковий коліт), питання трансплантації печінки (її регулярно виконують у 5 центрах), гастроезофагальна рефлюксна хвороба. Низка симпозіумів відбулася за підтримки провідних світових фармацевтичних фірм і була присвячена сучасній медикаментозній терапії.

Необхідно вказати, що основною метою Конгресу було неперервне навчання лікарів та підвищення їх фахового рівня – доповіді мали лекційний характер і знайомили лікарів з сучасним рівнем знань про діагностику і лікування захворювань органів травлення, національними, єврропейськими і світовими настановами щодо дій при тій чи іншій патології. Відповідно, було передбачено окремі секції для сімейних лікарів та ендоскопістів (асоціація гастроентерології носить назву PTG-E і включає в себе ендоскопічну групу), а для останніх – спеціальний тренінг в лікувальній ендоскопії – мукозектомії, поліпектомії, зупинці кровотеч на тваринних органокомплексах з допомогою найновішої апаратури під керівництвом експертів світового рівня – докторів Анджея Бялека і Яцека Перткевіча. Учасникам Конгресу була також надана можливість прослухати курс лекцій EAGEN – Європейської асоціації гастроентерології, ендоскопії і харчування, які прочитали провідні європейські спеціалісти Peter Malfertheiner, Colm OMorain, Juan Malagelada, Tamara MatysiakBudnik, Ftancis Megraud. Лекції стосувались таких актуальних проблем, як інфекція Helicobacter pylori, стравохід Баррета, рак шлунка, включали аналіз конкретних клінічних випадків та дискусію з інтерактивним голосуванням.

Оригінальним дослідженням була присвячена постер-сесія, найліпші з них було відібрано для прослуховування на окремому засіданні. Треба сказати, що наша група представляла 3 стендові доповіді, що стосувалися діагостики і епідеміології кислотоасоційованих захворювань, поліпів та раку товтсої кишки, а також ендоскопічного лікування виразкових кровотеч.

Окремо треба відзначити глибоко інтелігентну атмосферу, яка панувала на форумі, високий рівень дискусій залу з доповідачем, урочистість відкриття, що включало присвоєнння почесного членства закордонним професорам. Вроцлав – чудове старовинне місто з багатою культурою. Досить сказати, що на медичному факультеті університету працювали Ян Пуркіньє, Алоїз Альцгаймер, Ян Мікуліч-Радецький, Альберт Нейсер, десятки інших фахівців світової слави. У місті живе велика громада українців, є украінська греко-католицька парафія з храмом у центрі міста, навчаються сотні українських студентів, у т.ч. безкоштовно у рамках проекту „Teraz Wrocław”. Наша группа всюди зустрічалася з розумінням і щирою підтримкою України у тяжкі дні Майдану і війни.

Залишити коментар

Ви можете використовувати такі HTML теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>